Różnego rodzaju drukarki

Udostępnij

Mobilność w zakresie użytkowania różnych sprzętów jest obecnie bardzo ceniona. Wiele osób miało już taką sytuację, w której chcieli jakiś dokument drukować a blisko nie było punktu ksero czy drukarki. Od paru lat nieco się to zmieniło, ponieważ mamy coraz więcej różnorakich zminiaturyzowanych urządzeń, które sprawdzą się także doskonale w podróży, będzie można je zabrać na biznesowe spotkanie albo na uczelnie.

Warto zapoznać się z mobilnymi urządzeniami, dzięki którym drukowanie staje się łatwiejsze, postaramy się je właśnie tym razem omówić zauważając jakie z tych urządzeń sprawdzają się rzeczywiście najlepiej.

Drukarka CANON PIXMA iP110 z baterią (A4) to duży krok jeśli chodzi o ewolucję urządzeń drukujących. Drukarka ta posiada możliwość pracowania ekonomicznie, dzięki czemu ograniczone będzie zużycie tuszu. Nadal będzie można uzyskać również czarny z mieszania kolorowych tuszy. Takie rozwiązanie bardzo często świetnie się sprawdza. Dodatkowo pojawia się również połączenie LAN, które pozwala na korzystanie z serwisów takich jak dropbox oraz gogle drive. Praca w chmurze sprawia, że cały czas jest dostęp do różnorakich dokumentów. Sprzęt radzi sobie również z wydrukami, które muszą być dobrej jakości.

HP Officejet 100 Mobile (A4) to również niewielkie urządzenie, wstrząsoodporne, które pozwala sprawnie poza biurem wykonać dobre jakościowo wydruki. Wydruk z tabletu, telefonu będzie możliwy dzięki temu, że występuje połączenie Bluetooth. Bezobsługowe drukowanie dokumentów z wieloma stronami, wbudowany podajnik papieru pozwala jednocześnie ładować nawet 50 arkuszy. Wskaźnik na panelu pokazuje jaki jest czas pracy akumulatora,. Szybko można odłączyć drukarkę od sieci za pomocą wyłącznika Bluetooth. Urządzenie będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Urządzenie wielofunkcyjne

Ricoh SP 112 to urządzenie solidne, które pozwala na drukowanie monochromatyczne, jednak nie posiada małych gabarytów tak jak sprzęty konkurencji. Pozwala na wykonanie profesjonalnie wyglądających wydruków z wysoką rozdzielczością z prędkością do 16 stron na minutę. Połączenie możliwe przez port USB, do tego ręczny dupleks. Atutem urządzenia jest jego cicha praca. Nie posiada zasilania z akumulatora to jest dużym minusem, dla tego sprzętu.

Sharp AL-1035-WH pozwala na drukowanie,kopiowanie i skanowane. Mamy tam mało przycisków, dzięki czemu obsługa jest wygodna, w dużej mierze intuicyjna. Przemyślana konstrukcja walizki sprawia, że w trakcie transportu urządzenie jest bardzo wygodne. Funkcja kopiowania i skanowania dokumentów w postaci dowodów osobistych do pamięci pozwala również na wygodną pracę. Przy odpowiednim programie będzie można także wykorzystywać to urządzenie do dokonywania skanowania w kolorze. Urządzenie traci na mobilności, ponieważ nie ma zasilania z baterii i konieczne jest połączenie z siecią elektryczną.

Brother PJ-622 to najmniejsze z tych urządzeń jakie są tutaj przedstawione. Dzięki temu już sama wielkość na pewno będzie zachęcać do zakupu tego urządzenia. Zmieści się bez problemu w plecaku, gdzie już będzie laptop. Do tego urządzenie jest także lekkie. Pozwala na uzyskanie wydruków A4 w dobrej jakości. Do wydruku nie trzeba mieć tuszu ani tonera. Doskonałe rozwiązanie dla osób, które są w ciągłym ruchu. Wydruk termiczny pozwala na wysoki komfort pracy. Urządzenie ma niewielką ilość ruchomych części i dzięki temu jego niezawodność będzie większa.