Tania i ekonomiczna drukarka do biura. TOP 5

Udostępnij

Na rynku spotkamy się z bardzo szerokim wyborem drukarek do biura. Jeśli ktoś szuka akurat takiego urządzania, to powinien odpowiednio podejść do zakupów. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie przepłacić - przy braku ostrożności jest to bardzo prawdopodobne. Warto przede wszystkim określić swoje potrzeby. Jeśli drukarka potrzebna jest do małej firmy, to można zadowolić się prostszym i tańszym modelem.

Im większe są jednak potrzeby użytkowników, tym bardziej zaawansowany sprzęt trzeba kupić. Przedstawiamy kilka proponowanych modeli, które dobrze sprawdzą się w małych i średnich firmach.

Epson WorkForce M105

Model ten idealnie sprawdzi się w każdym małym biurze. Drukarka jest bardzo tania w utrzymaniu. Zgodnie z zapewnieniami producenta, koszt wydrukowania jednej kartki A4 nie przewyższa jednego grosza. W zamian za tak niewielkie pieniądze otrzymujemy wydruki o dość dobrej jakości. Ponadto drukarka współpracuje z aplikacją przygotowaną przez producenta, która umożliwia połączenie się z nią za pomocą urządzeń mobilnych.

Samsung SL-M2026

Model nie jest aż tak ekonomiczny jak wcześniejsza propozycja, ale za to oferuje znacznie większą prędkość drukowania. Wynosi ona tu około 20 stron na minutę, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Oprogramowanie zostało przemyślane w taki sposób, aby jak najbardziej optymalizować proces drukowania i obniżyć jego koszty.

Urządzenie biurowe

Epson L805

Jeśli w biurze drukuje się wiele dokumentów czarno - białych dokumentów i ważne są jednocześnie niskie koszta, to ten model jest bardzo dobrą propozycją. Trzeba co prawda liczyć się z nieco mniejszą szybkością druku niż w przypadku wcześniejszej propozycji, ale otrzymujemy jednocześnie wyższą ich jakość. Koszt wydrukowania jednej kartki A4 wynosi tu około 6 groszy.

HP OfficeJet 7110 ePrinter

Model ten przeznaczony jest raczej do miejsc, w których panują nieco wyższe wymagania w kwestii jakości druku. Powinny się nim zainteresować przede wszystkim te firmy, w których drukuje się wiele dokumentów składających się nie tylko z samego tekstu. Jeśli ważna jest jakość zamieszczonych w dokumencie wykresów czy tabelek, to będzie to bardzo dobra drukarka. Może ona wykonywać wydruki w formacie A3+. Pozwala na wykonywanie nie tylko druków czarno - białych, ale również kolorowych. W przypadku ważnych dokumentów firmowych i różnego rodzaju raportów jest to szczególnie istotne. Jednocześnie koszt wydrukowania jednej kartki jest stosunkowo niski. Drukarka może być obsługiwana zarówno stacjonarnie, jak i z urządzeń mobilnych za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

Canon PIXMA iX6850

Kolejny model, który dobrze sprawdzi się w siedzibie firmy. W całym zestawieniu to właśnie ta drukarka oferuje najwyższą jakość druków. Drukuje nie tylko dokumenty czarno - białe, ale również kolorowe. Istnieje możliwość wykonywania wydruków również w formacie A3+. Również ta drukarka posiada aplikację, za pomocą której można nią sterować z urządzeń mobilnych. Posiada pięć zbiorniczków na atrament, co przekłada się na doskonałą jakość wszystkich wydruków.