Ważne parametry drukarek przenośnych

Udostępnij

Mobilne drukarki to urządzenia, które przede wszystkim są wykorzystywane przez handlowców. Przenośna budowa drukarki i akumulator decydują o tym, że uda się je schować do torby czy plecaka i potem szybko można coś wydrukować. Do takich urządzeń zaliczają się także fotograficzne drukarki. Wielką zaletą tych urządzeń będzie ich mobilność a także możliwość drukowania dokumentu w dowolnych miejscach.

Drukarka przenośna A4

Większość drukarek przenośnych będzie oferować wydruku w formatach A4. Nie można zapominać czy urządzenie będzie odporne na wstrząsy, urządzenia wykonane z cienkiego plastiku nie będzie dobrym wyborem, ponieważ będzie się takie urządzenie często się przenosić. W tym formacie drukują także urządzenia fotograficzne, ale tutaj częściej stosowany jest mniejszy format. Mobilne urządzenia nie mają wydruków A3. Rynek drukarek przenośnych nie jest zdominowany przez urządzenia atramentowe, można także kupić taki sprzęt o laserowym wydruku i również zachowane zostaną najważniejsze zalety. Takie drukarki mają również akumulator, który pozwala na korzystanie w tych miejscach, gdzie nie będzie gniazdek elektrycznych.

Drukarka przenośna Wi-Fi

Takie drukarki będzie można wykorzystywać także w domu, dlatego przydatną opcją będzie możliwość ich podłączenia przez sieć Wi-FI. Przez to nie będzie problemów z tym, by realizować wydruki bezprzewodowe. Jeśli ktoś fotografuje i chce od razu drukować zdjęcie to można podłączyć aparat przez sieć albo skorzystać tutaj z wejścia na kartę pamięci. Pośród mini drukarek znajdziemy także urządzenia czarno białe oraz kolorowe. Gdy ktoś chce mieć jakość wydruku powinien zwracać uwagę na to jaka będzie rozdzielczość urządzenia, jakie tusze będą w nim wykorzystywane.

Funkcjonalna drukarka przenośna

Drukarka przenośna Bluetooth

Większość drukarek przenośnych będzie się łączyć z komputerem przez połączenie Bluetooth. To pozwala na realizowanie wydruków bez konieczności używania kabla. Łączność z siecią Wi-Fi będzie potrzebna, ale nie musi być to decydujący czynnik. Ponieważ drukarka tego typu będzie używana do dokumentów pojedynczych, warto także sprawdzać jak długo będzie trzeba czekać na wydrukowanie pierwszej strony z takiego urządzenia. Jeśli urządzenie będzie miało akumulator warto, by była tam również opcja automatycznego wyłączenia w momencie, gdy będzie bezczynne.

Drukarka przenośna cena

Trzeba liczyć się z tym, że drukarka przenośna będzie urządzeniem droższym niż sprzęt stacjonarny. Jednocześnie wybór tych urządzeń nie jest zbyt duży. Drukarka, która będzie miała akumulator kosztuje około 1000 złotych. Na jednym ładowaniu będzie można na niej drukować około 500 stron. Jeśli kupuje się taką drukarkę warto sprawdzać czy będzie ona pasować do posiadanej przez nas torby. Taka drukarka waży około 2 kg, dlatego jej noszenie Oczywiście istnieją także urządzenie, które będą niewielkie rozmiarowo, gwarantują one tak zwane wydruki termiczne. Przy tych urządzeniach trzeba jednak liczyć się z tym, że ich cena będzie jeszcze znacznie wyższa. Takie sprzęty kosztować będą bowiem nawet powyżej 2,5 tysiąca złotych. Można jednak liczyć na to, że jak rynek tych urządzeń będzie się rozwijał to również ceny takich drukarek będą spadać.