Kolorowa drukarka laserowa

Udostępnij

Panuje powszechne przekonanie, że do wydruków kolorowych nadają się jedynie drukarki atramentowe - ze względu na lepszą jakość, głębsze kolory... Okazuje się jednak, że laserowy model również może sprawdzić się w tej kategorii.

A3 w kolorze

Kolorowa drukarka laserowa jest kompromisem pomiędzy potrzebą a opłacalnością szczególnie dla tych, którzy potrzebują drukowania większych formatów w kolorze. Mowa o architektach i projektantach, pracujących w domu lub biurze. Wybierając taki model, warto zastanowić się nad dopłaceniem do opcji drukowania z urządzeń przenośnych. Warto też zwrócić uwagę na prędkość wydruku (powinna być duża), rozdzielczość (1200 na 1200), a także odpowiedni wyświetlacz i koszt materiałów niezbędnych przy eksploatacji drukarki.

Kolorowy laser do domu

Choć drukowane w domu kolorowe dokumenty to zwykle zdjęcia, wbrew pozorom drukarka atramentowa nie pozostaje jedyną dobrą opcją. To w dużej mierze kwestia oszczędności - drukarka laserowa będzie z pewnością tańsza w użytkowaniu, niż atramentowa. Kupując przemyślanie, można sporo zaoszczędzić na druku czarno - białym, mając przy tym możliwość wydrukowania czegoś w kolorze. Koniecznie trzeba też sprawdzić cenę oryginalnych tonerów i zamienników. Pojemność zasobnika oraz prędkość druku nie mają w tym przypadku większego znaczenia.

Drukarka biurowa

Kolorowy laser do biura

W większości biur używa się głównie opcji drukowania czarno - białego. Nieraz jednak możliwość wydrukowania czegoś w kolorze okazuje się niezastąpiona. Co będzie kierowało wyborem urządzenia? Przede wszystkim koszty eksploatacyjne. Warto sprawdzić, ile kosztują tonery i ile prądu pobiera drukarka. Dobrą praktyką jest także sprawdzanie możliwego miesięcznego obciążenia sprzętu. Dlaczego laser w biurze jest najlepszym możliwym wyborem? Chodzi przede wszystkim o tempo pracy. Wybrany model powinien drukować jednocześnie dwie strony kartki. Ważny będzie też duży, pojemny podajnik, na pewno nie na 250 stron. Niektóre drukarki posiadają też możliwość drukowania e-maili wprost z drukarki. W wielu biurach sprawdza się też faks.

Drukarka i skaner w jednym

Niekoniecznie tylko do biura - skaner przydaje się także w domu. Urządzenie wielofunkcyjne jest bardzo opłacalne. Kolorowa drukarka ze skanerem także posiada funkcje, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Poza rozdzielczością druku, jest to także rozdzielczość skanera. Warto wybrać model oferujący dobrze opracowane i omówione oprogramowanie skanera i drukarki.

Podłączanie drukarki do sieci Wi-Fi

Świetne rozwiązanie w biurze - drukarka z Wi-Fi nie wymaga przypinania kabli, można na niej drukować z wielu różnych urządzeń. To bardzo wygodna opcja także w domu, szczególnie podczas pracy na laptopie. Warto również rozważyć opcję drukarki Wi-Fi ze skanerem. Niższe koszty? Producenci tańszych drukarek laserowych (do 1000 zł) nie oszczędzają dziś na jakości wydruku - doskonale wiedzą, że na tym zależy każdemu klientowi. Na czym zatem oszczędzają? Na tempie pracy urządzenia, wielkości podajnika papieru oraz jakości wyświetlacza. Tania drukarka ma także o wiele niższe możliwości wydruku w ciągu miesiąca. Może się też zdarzyć tak, że tonery będą bardzo drogie.