Tania drukarka laserowa - jak wybrać?

Udostępnij

Choć mamy czasy czytników i wszechobecnych komputerów, wiele osób nadal lubi drukować sobie dokumenty do przeglądania czy zakupione online bilety. Tania, monochromatyczna drukarka laserowa idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji. Oto kilka propozycji.

Xerox Phaser 3020

To bardzo niewielkich gabarytów sprzęt, który niezwykle prosto jest zainstalować i obsługiwać. Idealnie sprawdza się w domu. Phraser 3020 jest wyposażony w Wi-Fi, dzięki któremu drukowanie nie wymaga podłączania do komputera. Do zakupu zachęca także niewielka cena - 240 zł to bardzo atrakcyjna opcja na domowy użytek.

Brother HL-L2312D

To bardzo dobry sprzęt, jak na domową drukarkę laserową w niskiej cenie. Niestety nie posiada Wi-Fi, przez co trzeba podłączać ją do komputera. Brother HL-L2312D to drukarka niewielka, z podajnikiem papieru do 250 kartek, pracująca niezwykle szybko i drukująca w bardzo wysokiej jakości. Jej zaletą jest także bardzo cicha praca, dzięki czemu nawet drukowanie wielu stron nie jest uciążliwe.

HP LaserJet Pro M102w

Model drukujący aż 22 strony na minutę. Posiada wygodny, nowoczesny moduł Wi-Fi, dzięki czemu jej użytkowanie jest bardzo łatwe. Godną zauważenia jest także technologia HP Auto-On/Auto-Off oraz Instant-On. Ten moduł przekłada się na znaczną energooszczędność drukarki względem innych, podobnych sprzętów. Dzięki temu drukowanie staje się jeszcze tańsze!

OKI B432dn

Absolutny faworyt zestawienia w kategorii tempa druku. OKI B432dn jest w stanie wydrukować aż 40 stron na minutę. Drukarka posiada też wyjątkowo wydajny procesor 667 MHz oraz sporo pamięci RAM (512 MB). Cena 600 zł jest w tym przypadku całkowicie uzasadniona - warto zapłacić nieco więcej.

Szybkie drukowanie laserowe

Lexmark MS317dn

Kolejna wygodna, posiadająca moduł Wi-Fi drukarka do domu. Bezprzewodowo łączy się z urządzeniami przenośnymi, dzięki czemu można drukować także ze smartfona czy tabletu. Producent udziela na nią długiej gwarancji, aż na 4 lata. Sprzęt Lexmarka drukuje 33 strony A4 w ciągu minuty, jeśli pracuje na pełnej wydajności. Posiada też duży, wygodny ekran LCD.

Samsung SL-M2625D

Szybko procesor tej drukarki pozwala uzyskać bardzo dobry wynik prędkości - 24 strony na minutę, z zachowaniem bardzo wysokiej jakości wydruku (4800 x 600 pikseli). Drukarka posiada też sporo wbudowanej pamięci operacyjnej - 128 MB. Moduł Eco włącza tryb szybkiego drukowania kilku stron na jednym arkuszu. To bardzo ciekawa propozycja wśród tanich drukarek do domu.

Kyocera FS-1061DN

Coś dla osób, które używają systemu operacyjnego Mac, choć także z Windowsem drukarka Kyocera zgranie współpracuje. Nie posiada modułu Wi-Fi, co w dzisiejszych czasach może już stanowić pewien problem. Nie drukuje też zbyt prędko, choć 25 stron na minutę powinno wystarczyć w domu. Jest za to bardzo cicha, dzięki funkcji "Quiet mode".

Ricoh SP 325DNw

Nowoczesna opcja obsługująca specjalną aplikację Ricoh Smart Device Print&Scan. Dzięki niej możliwe staje się drukowanie bezpośrednio z urządzeń przenośnych. Drukarka Ricoh osiąga prędkość 28 stron n minutę, posiada też wygodny, pojemny podajnik na kartki.

Zobacz modele drukarek laserowych w alibiuro.pl >>